آزمون یوس ترکیه yos, لیست بهترین دانشگاه های ترکیه

دانشگاه سابانجی ترکیه : معرفی کامل

دانشگاه سابانجی (ترکی استانبولی: Sabancı Üniversitesi) یک دانشگاه در ترکیه است که در فاصله ۴۰ کیلومتری از مرکز شهر استانبول واقع شده‌است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۴ میلادی تأسیس شده‌است و اولین دوره تحصیلی آن در ۲۰ اکتبر ۱۹۹۹ آغاز شد.

دانشگاه سابانجی از سه دانشکده و یک مدرسه زبان تشکیل شده‌است که عبارتند از:

  • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
  • دانشکده علوم طبیعی و مهندسی
  • دانشکده مدیریت
  • مدرسه زبان

دانشگاه سابانجی از نظر رنکینگ جهانی QS در بین 451 تا 500 دانشگاه اول جهان قرار دارد و در ترکیه از این نظر مقام دوم را حائز است.

دانشگاه سابانجی

بورسیه دانشگاه سابانجی

سابانجی دانشکده ای در سطح جهانی و در زمره برترین دانشگاه های جهان با هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه ای در مقایسه با دانشگاه های مشابه در سراسر جهان است. این دانشگاه همچنین بورس تحصیلی قوی برای دانشجویان تمام ملل و تمام زمینه های آموزش و پرورش فراهم می کند.

دانشگاه سابانچی ۵ نوع بورسیه اعطا میکند.این بورسها عبارتند از: بورس افتخاری، بورس موفقیت، بورس تقدیر و بورس مشارکت.
به دانشجویانی که در نتیجه موفقیت در کنکور و انتخاب دانشگاه سابانجی وارد آن دانشگاه میشوند، علاوه بر معافیت از اجرت ثبت نام، خوابگاه و کتاب، در طول ۹ ماه تحصیلی ماهانه ۳۰۰ – ۲۰۰ دلار بورس داده میشود.
دانشگاه سابانجی در مقایسه با دانشگاههای دیگر خواه به لحاظ معماری خواه در مورد آنچه که به دانشجویان عرضه میشود از قبیل آموزش، کتابخانه، خوابگاه، مشاوره و تغذیه از موقعیت برتری برخوردار است.
دانشگاه در رشته های مهندسی و علوم طبیعی۲۳۰ دانشجو و در رشته های هنر و علوم اجتماعی ۱۳۰ دانشجو خواهد پذیرفت. 

دانشکده های دانشگاه سابانجی

  • دانشکدهی مدیریت
  • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی
  • دانشکده هنر و علوم اجتماعی

شهریه دانشگاه سابانجی

بحث شهریه ی دانشگاه های ترکیه باید بگوییم که تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد و اما دانشجویان دانشگاه های خصوصی به نسبت رشته ی تحصیلی شان باید مبلغی بین ۱۰ تا ۳۰ هزار لیر را برای یک سال تحصیلی در این کشور، پرداخت نمایند. هم چنین تحصیل در دانشگاه های نیمه خصوصی هزینه ای ما بین ۵ تا ۱۰ هزار لیر سالانه را برای دانشجو به همراه دارد.

برای ثبت نام و ارسال مدارک به دانشگاه سابانجی با شماره های زیر تماس بگیرید

موسسه گاما

02191002349

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *